Arona i Ateca idealny do miasta, jak i poza nim

27-03-2020 15:25

Samochód, który sprawdzi się zarówno w jeździe po mieście, na dalszych trasach oraz w warunkach bardziej ekstremalnych to marzenie niejednej osoby. Tymczasem nie jest to wcale tak trudne do zrealizowania, jak mogłoby się wydawać. SEAT Arona i SEAT Ateca to dwa SUV-y, które poradzą sobie zarówno na miejskich ulicach, autostradzie, jak i szutrowych drogach. Przekonajcie się o tym sami.

SEAT Arona – miasto jest jego

To SUV idealnie przystosowany do jazdy w mieście. Jego wysokie nadwozie sprawia, że żadne krawężniki nie będą mu straszne. Precyzyjny układ kierowniczy znacząco ułatwi lawirowanie między samochodami lub w ciasnych zakrętach, a do tego dochodzi jeszcze niskie spalanie – średnio nawet 5,7 litra na 100 km. Taki właśnie jest SEAT Arona. To auto, które bardzo dobrze sprawdzi się w mieście, ale jednocześnie bez problemu poradzi sobie także na autostradzie lub szutrowej trasie. Do wyboru mamy dwie wersje silników w zależności od ilości mocy, której oczekujemy. W najszybszym wariancie, SEAT Arona jest w stanie rozpędzić się do 100 km w nieco ponad 8 sekund.

SEAT Ateca – pokona nawet trudne przeszkody

Niecałe 5 sekund – tylko tyle czasu potrzebuje SEAT Ateca (w wersji Cupra), by rozpędzić się do 100 km na godzinę. To wynik rewelacyjny, lecz nie powinien dziwić biorąc pod uwagę silnik, który znajduje się pod maską. Ma on o wiele większą moc niż silnik w Aronie, co powoduje, że jest to samochód, który bardzo łatwo poradzi sobie na autostradzie czy terenowych drogach. Bez problemu przejedziemy nim przez bagniste tereny czy pokonamy stromy podjazd. To jednak nie oznacza, że nie możemy komfortowo korzystać z niego na ulicach miast.

Technologia i komfort – tego w Aronie i Atece nie brakuje

Mimo że Arona i Ateca są dwoma różnymi modelami SEAT-a, nie brakuje między nimi podobieństw. Pierwsza kwestia, która rzuca się w oczy patrząc na SEAT-a Aronę i SEAT-a Atecę, to stosunkowo podobny design. Oba samochody mają prezentować się nowocześnie oraz stylowo, co udało się osiągnąć. Ponadto w obu zastosowano także niezwykle nowoczesną technologię, która ma zadbać o nasz komfort jazdy. Dość napisać, że oba auta posiadają wirtualny kokpit, na którym są zawarte wszystkie najważniejsze informacje, system bezkluczykowego otwierania i uruchamiania samochodu czy możliwość bezprzewodowego ładowania smartfona. Do tego dochodzi napęd na cztery koła, który pozwala podróżować płynnie i spokojnie w każdych warunkach na każdej trasie. Nie wolno też zapomnieć o rozwiązaniach, które dbają o nasze bezpieczeństwo jak system monitorowania martwego pola, system kontroli odstępu od innych pojazdów czy kamery cofania. To wszystko pozwoli nam uniknąć niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

Podobne, ale jednocześnie różne

Chociaż SEAT Arona i SEAT Ateca mają wiele podobieństw, są też kwestie, które je różnią. Łatwo zauważyć, że Ateca jest jednak większa, co przekłada się także na jej możliwości i komfort jazdy w terenie. Mimo że oba pojazdy są SUV-ami, Arona uchodzi bardziej za miejskiego crossovera, którym dodatkowo można jeździć w terenie. Tymczasem Ateca jest świetnie przystosowana do jazdy w terenie, a dodatkowo poradzi sobie również w mieście. Jednak niezależnie od tego, na który z tych pojazdów się zdecydujemy, nie będziemy tego żałować.