Nowy Seat Leon Sportstourer imponuje przestrzenią

22-07-2020 09:53

Potrzebna jest imponująca przestrzeń bagażowa, świetne osiągi i niezrównany komfort podróży? Nie ma problemu, bo właśnie do salonów Seata wjeżdża najnowsza generacja kombi, którego wcześniejszą generację pokochała cała Europa. To nowy Seat Leon Sportstourer.

W czasach, gdy furorę na rynku robią auta typu SUV, wiele marek samochodowych jakby zapomniało o samochodach z nadwoziem kombi. Nie wszyscy producenci mają je w swej ofercie. Tymczasem Seat wie, że auto, które musi mieć również zalety auta dostawczego, wcale nie musi być pozbawione stylu.

Leon Sportstourer idealny w biznesie

Nie trzeba być właścicielem dwóch dorodnych owczarków niemieckich, by docenić zalety auta typu kombi. Wystarczy prowadzić działalność gospodarczą lub nieco większą firmę. Zawsze jest przecież coś do przewiezienia i prawie zawsze są kłopoty ze znalezieniem miejsca do parkowana na ciasnych miejskich parkingach. Tymczasem inżynierom Seata udało się zmieścić imponująca przestrzeń bagażową w kompaktowym i stylowym nadwoziu. To jedno z niewielu aut tej klasy, którego pojemność bagażnika przekracza 600 litrów. Dokładnie to aż 617 litrów płaskiej i foremnej przestrzeni bagażowej. Wielkość bagażnika, ale i także przestronność wnętrza, przywodzą bardziej na myśl auta klasy średniej niż kompakty. Z tymi ostatnimi nowego Seata Leona Sportstourer zdaje się wiązać jedynie niska cena.

Dynamiczny nie tylko z wyglądu


Także i sama sylwetka auta zdecydowanie wyróżnia je na tle innych przedstawicieli segmentu. Wydłużony zwis tylny i pochylona pokrywa bagażnika dodają sylwetce dynamiki. Ale to przecież Seat. Tu liczą się emocje! Żaden z dizajnerów iberyjskiego producenta nie pozwoliłby sobie na nudne auto przypominające podstawową wersję hatchback z jakby doklejonym „plecakiem” w postaci bagażnika. To jednak niestety standard w tej kategorii aut. Wpływ na postrzeganie Seata Leon Sportstourer jako czekającego na start sprintera ma jednak nie tylko jego sylwetka. Wystarczy zajrzeć pod maskę. Tu także dzieje się wiele. Pod pokrywą znaleźć można 150-konną jednostkę. Będzie to turbodiesel, benzyna czy nawet hybryda. Jednostka napędowa może też współpracować z siedmiostopniową automatyczną skrzynią biegów DSG.

Wirtualny kokpit to dopiero początek

Także wyposażenie wnętrza nie pozostawi nikogo obojętnym. Tu zdecydowanie także króluje standard aut klasy średniej. Wirtualny kokpit i ogromny wyświetlacz na środkowej konsoli robią niemałe wrażenie. Także systemy mające wpływ na bezpieczeństwo zaskakują zaawansowaną technologią. Zamówić można egzemplarz między innymi z aktywnym tempomatem, który jazdę po autostradzie sprowadzi jedynie do kontrolowania kierownicy. Auto, sczytując wskazania znaków i biorąc pod uwagę panujący na drodze ruch, dostosuje prędkość do panujących warunków. To w porównaniu z komfortem jazdy czyni Seata Leona Sportstourer autem wprost wymarzonym do odbywania służbowych podróży.

Seat Leon Sportstourer? To się po prostu opłaca!


W biznesie oprócz samego komfortu liczy się jednak coś więcej. Auto musi być po prostu ekonomiczne. To oznacza, że oprócz niskiego spalania oferta musi zachęcać także ciekawymi opcjami związanymi z finansowaniem. I tu Seat ponownie zaskakuje. Okazuje się, że nowy Seat Leon Sportstourer dostępny jest już za 630 zł miesięcznie. Tyle właśnie wynosi rata leasingowa. Mało tego. W obecnej, trudnej dla wielu firm, sytuacji związanej z pandemią auto oferowane jest w „Leasingu Bez Zobowiązań”. To oferta, w której można auto zwrócić do autoryzowanego dilera Seat, jeśli leasingobiorca zacząłby mieć jakieś problemy finansowe wynikające z niesprzyjających okoliczności wywołanych koronawirusem. W ramach programu „Leasing Bez Zobowiązań” auto można zwrócić w ciągu roku od podpisania umowy. Jest tylko jeden warunek. Trzeba udokumentować wpłacenie choć jednej, pierwszej raty. Jeśli została uregulowana, nie zostanie pobrana żadna karna opłata.

Warto wybrać się do autoryzowanego dilera Seat, by odbyć jazdę próbną nowym hiszpańskim kombi. Koniecznie trzeba też zapytać o ofertę limitowaną Premiere Edition. W jej ramach można otrzymać pakiet wyposażenia dodatkowego o wartości 5800 zł już za złotówkę. Zapraszamy!