Przygotuj auto na zimę

27-03-2020 15:06

Zima to szczególny okres, na który samochód musi być właściwie przygotowany. Odpowiedni serwis, przeprowadzony zawczasu jesienią, to klucz do bezpiecznej i bezproblemowej eksploatacji zimą. O czym trzeba pamiętać, przygotowując samochód na ten trudny okres? Dlaczego warto odwiedzić nasz autoryzowany serwis Seata.

Wymiana opon

Wielu użytkowników wymienia opony letnie na zimowe dopiero wtedy, gdy spadnie pierwszy śnieg. To duży błąd, ponieważ mieszanka gum, z której wykonane jest letnie ogumienie, twardnieje już przy temperaturach poniżej 10 stopni Celsjusza. W efekcie znacznie gorzej odprowadza wodę, a samochód jest znacznie bardziej podatny na wpadnięcie w poślizg.

Jeżeli temperatura na zewnątrz utrzymuje się poniżej 10 stopni przez tydzień, to znak, że najwyższy czas zrezygnować z jazdy na oponach letnich i założyć ,,zimówki’’. Koniec października i listopad to najlepszy okres na umówienie takiej wizyty. Korzyści z wcześniejszej wymiany ogumienia to nie tylko bezpieczeństwo, ale i ominięcie długich kolejek. Aby uniknąć problemów z nieprawidłowym wyważeniem kół, warto umówić się na taką usługę w naszym serwisie. Przestrzegamy najbardziej rygorystycznych procedur i dokładamy wszelkich starań, aby wymiana była wykonana szybko i w pełni profesjonalnie. Nie ryzykuj oddawania swojego auta do przypadkowego wulkanizatora, który może uszkodzić Ci felgi, opony lub źle wyważyć koła. Przyjedź do nas.

Zadbanie o dobrą widoczność

Równie istotnym aspektem jest zadbanie o dobrą widoczność. Zimowe warunki pogodowe sprawiają, że znacznie łatwiej przeoczyć pieszego wchodzącego na jezdnię czy nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. Szczególnie w sytuacjach, gdy intensywnie pada śnieg i jest ciemno. W takich przypadkach niezbędny jest wysokiej jakości płyn do spryskiwaczy oraz solidne wycieraczki.

Kupowanie tanich płynów w marketach to pozorna oszczędność. Używanie tego typu preparatów może zostawiać ślady na masce, zderzaku, dachu czy reflektorach. Poza tym, w teorii płacimy mniej za butelkę, ale w praktyce musimy zużywać dużo więcej płynu, aby równie skutecznie usunąć z szyb brud i błoto. Dlatego warto zaopatrzyć się w płyn do spryskiwaczy w naszym serwisie, dużo skuteczniejszy niż tanie zamienniki. Oferujemy też wysokiej jakości pióra wycieraczek, których nie trzeba wymieniać już po pierwszych mrozach. Warto zadbać o dobrą widoczność, bo to przekłada się na Twoje bezpieczeństwo.

Sprawdzenie akumulatora

Kolejnym ważnym podzespołem, który warto sprawdzić przed zimą, jest akumulator. Nasz serwis dysponuje specjalnymi urządzeniami do przeprowadzania testów baterii samochodowych. Robi się to po to, aby uniknąć problemów z akumulatorem w trakcie zimy. Dzięki specjalistycznemu urządzeniu, którym dysponujemy, możemy znacznie wcześniej przewidzieć, czy akumulator przejedzie kolejny rok, czy odmówi posłuszeństwa już po miesiącu ujemnych temperatur. Dzięki temu nie ma obawy, że któregoś zimowego dnia trzeba będzie odpalać samochód z użyciem kabli rozruchowych.

Jeżeli masz wątpliwości i chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat przygotowania samochodu do zimy, zachęcamy do odwiedzenia naszego autoryzowanego serwisu. Nasi konsultanci doradzą Ci, jak powinieneś zadbać o swoje auto przed tym trudnym okresem. Możesz też zostawić swój numer telefonu na naszej stronie internetowej, klikając na czerwoną słuchawkę, która znajduje się w prawym dolnym rogu. Skontaktujemy się z Tobą w wybranym przez Ciebie terminie.