SEAT dla każdego

27-03-2020 15:09

Niektórzy wcześniej, inni z kolei później dojrzewają do decyzji, że najwyższa pora zainwestować w nowy samochód. Piękny, pachnący nowością egzemplarz, wyposażony w najnowsze zdobycze technologii ma za zadanie ułatwić i jednocześnie maksymalnie uprzyjemnić podróżowanie.

Obecnie dealerzy prześcigają się w różnego rodzaju ofertach, jednak wśród dziesiątek firm motoryzacyjnych jedna charakteryzuje się autami, na które warto zwrócić uwagę. Tą firmą jest SEAT. Hiszpański potentat od lat udowadnia, że ponadprzeciętne pod kątem designu i wykonania samochody mogą być atrakcyjne cenowo.

Miejski spryciarz

Zakorkowane miasta sprawiają, że kierowcy wręcz pożądają niewielkich pojazdów. Dzięki nim ominą korki i szybko zaparkują. Poza tym muszą mało palić oraz być wygodne, bo niekiedy na zatłoczonych arteriach człowiek spędza nawet kilka godzin. Wszystkie te cechy posiada nowy SEAT Ibiza. Pochodząca z Półwyspu Iberyjskiego osobówka segmentu B nie tylko wyróżnia się przyciągającą wzrok stylistyką, ale i systemami usprawniającymi prowadzenie (nawigacja, kamera cofania, czujniki parkowania) oraz szeroką paletą oszczędnych jednostek napędowych.

Drapieżny kompakt

SEAT Leon to auto, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać. To swoisty symbol marki cieszący się nieustającym uznaniem klientów. Zresztą wśród fanów motoryzacji utrwaliła się opinia, że kto raz zakupił daną generację Leona, to pozostanie jej wierny na długie lata, gdyż nie ma na rynku samochodu, mogącego z nim równorzędnie konkurować. Co zatem proponuje najnowsza generacja hatchbacka? Na pierwszy rzut oka piękny wygląd, przywodzący na myśl drapieżne, czające się do skoku zwierzę. W środku zaś najwyższej jakości materiały idealnie komponujące się z zaawansowaną technologią. Leon jest oferowany w wielu wariantach, m.in. rodzinnym Sportourer ST czy legendarnej już odmianie Cupra, posiadającej olbrzymi potencjał mocy, nieosiągalny dla innych hot hatchy.

SUV na każde warunki

Wielu kierowcom zdarzają się wyjazdy w nieco mniej przyjazny teren. Pokonanie wielokilometrowego odcinka nierówności może być problematyczne dla zwykłej osobówki, dlatego pojazd z wyższym prześwitem sprawdza się w takich warunkach znakomicie. Okaże się też idealny zimą, gdy nagła zamieć śnieżna czy zamarzający deszcz znacznie utrudnią poruszanie się po asfaltowych nawierzchniach. Oczywiście taki SUV powinien charakteryzować się dostateczną ilością miejsca, umożliwiającą komfortową podróż minimum pięciu pasażerom oraz technologicznymi udogodnieniami. Te kryteria spełnia SEAT Tarraco. Urzekający wyglądem i świetnymi osiągami z pewnością zostanie doceniony zarówno przez prowadzącego, jak i pozostałych pasażerów.

Inne modele

Jednak SEAT to nie tylko Ibiza, Leon czy Tarraco. Hiszpański koncern proponuje także inne, równie ciekawe modele. I tak Arona i Ateca sprawdzą się w mieście, gdzie ułatwią poruszanie się po ciasnych zaułkach, ale też na bardziej wymagających drogach – dzięki wyżej skonstruowanemu zawieszeniu.

Z kolei Alhambra spełni oczekiwania szczęśliwych rodziców posiadających gromadkę rozkosznych latorośli. Przestronne wnętrze i zaawansowane multimedia uprzyjemnią każdą, nawet długą trasę.

SEAT od zawsze wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Obecna oferta również nie pozostawia złudzeń co do tego, że inżynierowie z Półwyspu Iberyjskiego doskonale rozumieją panujące trendy i celnie trafiają w gusta klientów.